Ana içeriğe atla

 

BİLYONER.COM

 

ANTİK A.Ş’DEN MÜZE GİBİ MÜZAYEDE

ÇAĞDAŞ SANAT ESERLERİ MÜZAYEDESİ

ARTAM ANTİK A.Ş.’DEN “EN DEĞERLİLER MÜZAYEDESİ”

16 KASIM 2019  

 

Nejad Melih Devrim, Fahrel Nissa Zeid, Erol Akyavaş, Burhan Doğançay, Eren Eyüboğlu, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Ferruh Başağa, Avni Arbaş, Orhan Peker, Abidin Elderoğlu, Adnan Çoker ve Neşe Erdok’un aralarında yer aldığı Türkiye’nin usta sanatçılarına ait tabloların satışa sunulacağı müzayedede 1940’lardan günümüze çağdaş Türk sanatından önemli bir seçki koleksiyoncuların beğenisine sunuluyor.

 

Müzayedenin öne çıkan eserleri arasında Nejad Melih Devrim’in 1940’lardan görkemli soyut çalışması, Erol Akyavaş’ın “Kabe”, “Surlar” ve “Mekanlar” konulu eserleri ile Ömer Uluç’un 1970’lerden günümüze farklı dönemlerinden eserleri yer alıyor. Eren Eyüboğlu’nun “Balıkçı Dükkanı” ve “Mavi Kahvehane” konulu eserleri de ilk kez müzayedede satışa sunulacak. Neş’e Erdok imzalı “Lodos” ve “Kuaför” isimli tabloları, Fahrel Nissa Zeid “Soyut”, Ferruh Başağa’nın başyapıt çalışmalarından biri “Mavi Soyut” ve “Sarı Kompozisyon” eserleri, Mehmet Güleryüz'ün 1985 yılı figüratif eseri ile Abidin Elderoğlu, Avni Arbaş, Abidin Dino, Orhan Peker, Adnan Çoker, Güngör Taner, Devrim Erbil, Ergin İnan, Mustafa Ata, Mehmet Gün ve Nuri İyem'e ait eserler de 16 Kasım Cumartesi günü satışa sunulacak.

 

Anish Kapoor, Trace Emin, Fernandez Armand, Yves Klein, Hans Hartung, Philippe Cognee, Jean-Francois Rauzier, Sohei Nishino, Laurence Jenkell ve Sarah Morris gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserlerinin yer aldığı müzayedede güncel Türk sanatının önde gelen isimleri Kemal Önsoy, Azade Köker, Canan Tolon, Alev Ebuzziya, Tayfun Erdoğmuş, Bubi, Ramazan Bayrakoğlu, Ahmet Güneştekin ve İrfan Önürmen imzalı eserler için özel bir bölüm hazırlanmış. 

 

Müzayedeyi yöneten Olgaç Artam “Hayatlarını sanata adamış olan bu değerli sanatçıların eserlerine sahip olmak bir ayrıcalıktır. Müzayedede yer alan eserleri satışa sunan ve bugüne kadar koruyan tüm koleksiyonculara teşekkür ediyoruz. Eserleri Antik Palace sergi salonlarımızda sergiliyoruz, bu koleksiyonları yakından görmek büyük bir keyif, kendinizi bir müzede hissediyorsunuz. Tüm sanatseverleri 16 Kasım tarihine kadar sergiyi gezmeye davet ediyoruz.” diyen Artam müzayedelerin önemine de dikkat çekiyor: “Müzayedeler sayesinde özel koleksiyonlarda yer alan birçok eser toplumla paylaşılıyor. Kültür Bakanlığı denetiminde gerçekleşen Antik A.Ş. Müzayedeleri koleksiyoncuların sahip oldukları eserleri değerlendirdikleri şeffaf bir satış ortamı sunmaktadır. Müzayedeler kültür varlıklarımızı yeni koleksiyoncu, kurum ve özel müzelerle buluşturarak gelecek nesillere aktarılmasına yardımcı olmaktadır. Her eser kataloglanarak tarihsel bir kayıt olarak sanat arşivinde yerini almaktadır. Hedefimiz sanat ve kültüre olan ilgiyi çoğaltmak, uluslararası piyasalara açılarak Türk sanatını ve sanatçısını tanıtmak, koleksiyonculara en iyisini sunarken, sanatçıların eserlerinin de hak ettikleri değerlere ulaşmasına yardımcı olmaktır” 

 

 

Online katalog ve detaylı bilgi için;

www.antikas.com (0212) 236 24 60 telefon numarasından müzayede ile ilgili bilgi alınabilir.

Paylaş :

marıtza

 

İSPANYA

Brandandmore