Ana içeriğe atla

 

BİLYONER.COM

 

Artzone, Sanatı Tenisle Buluşturdu!

Prestijli ve merkezi konumuyla Ankara’nın en değerli projelerinden biri olan Cubes Ankara’nın sanat merkezi ArtZone,“JAPANIGHT” adlı etkinlikle 9. Büyükelçiler Tenis Turnuvası ödül törenini Japon kültünün eşsiz yansımalarıyla yorumlayarak sanat dolu bir geceye dönüştürdü.


Çınar&Çınar Hukuk Bürosu tarafından bu yıl 9.’su düzenlenen, Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima’nın himayesinde gerçekleşen gecede büyükelçi Akio Miyajima, davetlilerle birlikte Şodoo (kaligrafi) workshop’una katılarak şogi oynadı. Turnuva ödüllerinin sahiplerini bulduğu gecede kazananlara ödüllerini Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima ve Çınar&Çınar Hukuk Bürosu’nun sahibi Hakan Çınar takdim etti.
JAPANIGHT’ta 2 serginin birden açılışı gerçekleşti.
Sadece Cubes Ankara projesi için değil kentin kültür-sanat hayatında da önemli bir buluşma noktası olacak ArtZone’da “sanat tenisle buluşuyor” teması kullanıldı. ArtZone’da kaligrafi workshop’u ile karşılanan davetliler Japon satrancı Şogi’yi öğrenme ve oynama fırsatı buldular. Kılıç dövüşü “Kendo” gösterisinin hemen ardından JAPANIGHT’ın misafirleri sanatçı Füsun Utkan’ın kişisel resim sergisini ve Murat Yıldırım’ın manga sergisini gezdiler. Füsun Utkan ve Murat Yıldırım’ın sergileri 28 Kasım 2018 tarihine kadar gezilebilecek.
Birçok davetlinin katıldığı Japanigt’ta Dilara Aybar’ın keyifli Japon şarkıları eşliğinde eğlenceli vakit geçirip Muharrem Akburu (Executive Chef ) ve Sait Yalçınkaya’nın (Sous Chef) gece için özel olarak hazırladığı noodle ikramlarını tattılar.
ArtZone proje aşamasında şehri sanatla buluşturmaya başladı.
Cubes Ankara projesi içerisinde 1.500 m2 alan üzerinde yer alan henüz inşaat hâlindeyken şehri kültür sanatla bir araya getirmeye başlayan Art Zone’un JAPANIGHT’ın ardından yıl boyunca farklı birçok serginin yanı sıra resim ve heykel atölyeleri, workshop’lar ve daha birçok kültür sanat faaliyeti ile Ankaralı sanatseverle buluşacak.

 

Paylaş :

marıtza

 

İSPANYA

Brandandmore