Ana içeriğe atla

 

BİLYONER.COM

 

İZMİR AVRUPA KARİYER KONSOLOSLARI TENİS TURNUVASI

İzmir Avrupa Kariyer Konsolosları Tenis Turnuvası Küçük Kulüp’te Gerçekleşti
Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı, Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilciliği ve Küçük Kulüp Derneği tarafından organize edilen İzmir’de görev yapan kariyer konsolosları, fahri konsoloslar ve onların ailelerinin katılımıyla gerçekleşen günü birlik tenis turnuvası “İzmir Europe Corp Consulaire Tennis Tournament” Küçük Kulüp kortlarında gerçekleşti. 
Dışişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı, Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Büyükelçi Naciye Gökçen Kaya ve Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik’in ev sahipliği ile hayata geçen organizasyona, İzmir’de görev yapan Yunanistan Başkonsolosu Despoina Balkiza, Almanya Konsolosu Detlev Wolter, Romanya Konsolosu Laura Riteş, İtalya Konsolosu Valerio Giorgio’nun yanısıra, Fransa Fahri Konsolosu Zeliha Toprak, Fildişi Fahrikonsolosu Etem Altan Ünsal, Şili Fahri Konsolosu Martine Sanford, Türkiye Tenis Federasyonu Başkan Vekili Bülent Necimoğlu, Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ve aileler katıldı.

Tenisin birleştirici gücüne vurgu yapılan turnuvada tek bayanlar birincisi Küçük Kulüp üyesi Deniz Lapi Tanaydın, ikincisi Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Büyükelçi Neciye Gökçen Kaya olurken, tek erkekler kategorisinde ise Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Bülent Necimoğlu birinci, Dışişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı, Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı ikinci oldu.
Düzenlenen ödül töreninde organizasyona katılan Almanya, Yunanistan, İtalya, Romanya Başkonsolos ve konsoloslarına Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik, Yönetim Kurulu üyeleri Ayşegül Kurtel, Ümran Bağcı, İlker Genç, Ahmet Aslaner ve Selçuk Özer tarafından hatıra plaketi takdim edildi.

Dışişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı, Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı ödül töreninde “Tenis sporunun birleştirici gücüne inanıyorum. Ankara ve İstanbul’da Türkiye’de görev yapan Büyükelçi, Başkonsolos ve Konsolosların katılımıyla bu tür tenis turnuvaları düzenlendi. İzmir’de de bu organizasyonu hayata geçirdiğimiz için mutluyum. Birbirimizi daha iyi anlamak ve iletişimimizi güçlendirmek adına tenis turnuvalarının ödemine inanıyorum.” diye konuştu. 

Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik yaptığı konuşmada “Küçük Kulüp tenisin yanı sıra güçlü bir sivil toplum kuruluşudur. Böyle önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan gururluyuz.” Dedi.

Paylaş :

marıtza

 

İSPANYA

Brandandmore