Ana içeriğe atla

 

BİLYONER.COM

 

İzmir Manzarası Eşliğinde İftar

Double Tree by Hilton Alsancak Oteli, Türkiye’nin önde gelen şeflerinden Olcay Kaygusuz ve ekibinin Türk Mutfağı’ndan seçme lezzetlerle hazırladıkları özel “Ramazan Mönüsü” ile misafirlerini Ramazan Ayı boyunca İzmir manzarası eşliğinde ağırlayacak

Double Tree by Hilton Alsancak Oteli, Ramazan Ayı boyunca misafirlerine sunacağı örnek “Ramazan Mönüsü”nün tanıtımını yaptı. İçerisinde birbirinden özel ve seçkin tatların bulunduğu, Türk Mutfağı’nda da tarihçesi bulunan yemeklerin bir araya getirildiği, görsel açıdan da benzersiz görünüme sahip mönü basın mensuplarıyla paylaşıldı. Otelin mutfak koordinatörü olan Türkiye’nin önde gelen şeflerinden Olcay Kaygusuz ve ekibinin hazırladığı mönü ve beraberindeki zengin açık büfe seçenekleri Ramazan Ayı boyunca İzmirlilerin beğenisine sunulacak. Misafirler ayrıca yemeklerini Double Tree by Hilton Alsancak’ın benzersiz kent manzarası eşliğinde yiyecek.

“HEVESLE YEMEK YAPTIK”
1998 yılından bu yana profesyonel olarak aşçılık yapan ve hem Türkiye hem de yurtdışında birçok ödül ile yarışma deneyimleri olan şef Kaygusuz, 11 ayın sultanı olarak nitelendirilen Ramazan Ayı boyunca misafirlerine sunacakları mönü hakkında bilgiler verdi. Ege Mutfağı’nın birbirinden özel lezzetlerinin usta dokunuşlarla servis edileceği mönünün içeriği hakkında konuşan Kaygusuz, “Piyasada ve çevre işletmelerde her zaman mönülere çorba ile başlanır. Çorbayı ana yemek, salata ve tatlı takip eder. Biz de Ege’deyiz dedik ve mutlaka bir zeytinyağlı ile başlamak istedik. İnsanların tercihi de hafif yemeklerden yana. Çorbadan önce zeytinyağlılar sofrada aperatif olarak masada yer alıyor. Bunun yanı sıra tarihçesi olan yemekleri ön plana aldık ve bir araya getirdik. O yemekler üzerinde en iyiyi yakalamak için denemeler yaptık, çalıştık. Herkes yemek yapar ama yemeği yaparken, sunarken iyi bir dokunuşa sahip olmak ve hevesli yapmak gerekiyor. Güzel bir yemek göze ve damağa hitap eder, sunumu da kusursuz olur. Koymuş olduğunuz bir tabak bile önemlidir” dedi.

Double Tree by Hilton Alsancak Oteli’nde Ramazan Ayı boyunca açık büfe seçeneği de bulunacak. Açık büfede her gün 10 çeşit ana yemek, 10-15 çeşit salata ve 6-7 çeşit salata yer alacak.

 

Paylaş :

marıtza

 

İSPANYA

Brandandmore