Ana içeriğe atla

 

BİLYONER.COM

 

METABOLİZMAYI HIZLANDIRMANIN 8 MUCİZE KURALI

Yanlış beslenme, vücudumuza çoğu zaman düzensiz metabolizma ve fazla kilo olarak geri dönüyor. Zaman zaman birçok farklı diyet yöntemi denesek de ne yazık ki verdiğimiz kiloları geri alabiliyoruz. Bu durum da metabolizmamızın bozulmasına zemin hazırlıyor. Pandemi döneminde evde geçirdiğimiz hareketsiz aylar da kilo artışları ve kas ağrıları gibi problemlere yol açmaya başladı. Dünyanın 30 farklı ülkesinde faaliyet gösteren Metabolic Balance Beslenme ve Metabolizma Programı’nın ülke sorumlusu Kamuran Demirtaş, kişiye özel beslenme programı Metabolic Balance’ı ve 8 temel kuralını anlatıyor.

Her gün yeniden diyete başlayıp ancak beslenme programını sürdürmekte zorlananlardan mısınız? Metabolic Balance Beslenme ve Metabolizma Programı, işte tam da bu noktadan hareketle Almanya’da Dr. Wolf Funfack tarafından yanlış beslenmeden kaynaklanan hastalıkların doğal yöntemlerle düzelebilmesi amacıyla oluşturuldu. Yıllarıdır itibaren bilim insanları tarafından sürekli geliştirilen bu program, ülkemizde de uygulanıyor.

Kişiye özel beslenme programınızı keşfedin

Modern hayatın beslenme üzerindeki etkileri saymakla bitmiyor. Sabahları hızlıca atıştırılan yiyecekler öğle vakti geldiğinde yerini fast-food alternatiflerine bırakıyor. Beslenme sisteminde oluşan bu düzen bozukluğu da metabolizmanın dengesini bozabiliyor. Bu nedenle güncel laboratuvar tahlilleri, kişisel bilgiler ve tıbbi özgeçmiş göz önüne alınarak, hangi yiyeceklerin vücut biyokimyasına en uygun olduğunun uzman doktorlar tarafından değerlendirilmesi önem kazanıyor. Çünkü tüketilen yanlış besinler ya da yiyecek türleri de metabolizma dengesinin bozulmasına sebep olabiliyor. Metabolizma dengesinde oluşan dalgalanmalar ise ilk başta obeziteye, ardından da başka hastalıklara zemin hazırlayabiliyor. Alerjiler, yüksek tansiyon, yeme bozuklukları, diyabet, kısırlık ve tiroit bezi hastalıkları gibi problemlerin ortaya çıkmasına neden olan bu durumda kişilerin imdadına ise kişiye özel hazırlanmış beslenme programları yetişiyor.

Popüler diyetleri denemek yerine yaşam tarzınızı değiştirin

Kişiye özel olmayan kısa vadeli diyetler, kalori kısıtlamasının ötesine geçemiyor. Bu nedenle günümüzde artık tüm dünyada en son bilimsel bulgulara göre etkili ve kalıcı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacak kişiye özel beslenme programlarının değeri daha da arttı. Dünyada beslenmeyle ilgili yapılmış birçok klinik araştırma bulunuyor. Yalnızca tıp doktorlarının uygulayabildiği ve güvenilirliği kendi klinik çalışmasıyla da tescillenen Metabolic Balance programı, popüler diyetlerin aksine kişiye özel olarak hazırlanıyor ve danışanlarına yeni bir yaşam tarzı vadediyor. Bu program sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyen veya metabolizmasını düzenlemek için kesin bir çözüme ihtiyaç duyan, enerjik ve formda olmak isteyen herkese uygulanabilir.

Metabolizmayı hızlandırmanın 8 mucize kuralı

Düzenli ve kaliteli bir uykuyu, ağır sporlar yerine hareketli yaşamı benimseyen Metabolic Balance programı hormon ve enzimlerin düzenli salgılanmasını hedefler. Bu sayede vücutta yağ yakımını hızlandıran programın 8 önemli kuralı şu şekilde;

  1. Günde üç öğün yemek planlanmalıdır. Sıkı dönemde kişiye özel hazırlanmış besin listesinde yazan miktarlara bağlı kalınmalı ne daha fazla ne de daha az yenmelidir. Listede olmayan besinler kesinlikle tüketilmemelidir.
  2. Öğünler arasında en az 5 saat ara verilmelidir.
  3. Her bir öğünün 60 dakikadan uzun sürmemesine özen gösterilmelidir.
  4. Her öğüne, beslenme programında belirtilen protein porsiyonundan bir ya da iki lokma alınarak başlanmalıdır.
  5. Her öğünde tek bir çeşit protein tüketilmeli, proteinler karıştırılmamalıdır. Her öğünde farklı bir protein çeşidi tüketilmelidir.
  6. Son öğün, en geç saat 21.00’de bitirilmelidir.
  7. Günlük olarak belirlenmiş su miktarı bütün güne yayılarak içilmelidir. Bu miktar basit bir hesaplamayla; kilo başına 35 ml’dir.
  8. Mutlaka günde bir elma yenmelidir. Meyveler öğün sırasında ya da yemekten hemen sonra tüketilmelidir.

Paylaş :

marıtza

 

İSPANYA

Brandandmore