Ana içeriğe atla

 

BİLYONER.COM

 

TARİHİ GALATA'DAKİ NOLA RESTORAN'DA YENİ YILA MERHABA DEYİN...

Tarihi Galata Kulesi manzaralı Cenevizler'den kalma taş duvarlarıyla süslenmiş, unutulmaz bir yılbaşı geçirmenin keyfini dünya mutfağının eşsiz lezzetleriyle ve canlı müzik eşliğinde Nola Restoran'da çıkarın.

ŞEHRİN YENİ GÖZDESİ LİMON KÖYİÇİ ETİLER’DEN GÖRKEMLİ AÇILIŞ!

ŞEHRİN YENİ GÖZDESİ
LİMON KÖYİÇİ ETİLER’DEN

GÖRKEMLİ AÇILIŞ!

Uzun zamandır heyecanla ve merakla beklenen, Etiler, Nispetiye
Caddesi’nde yer alan Limon, görkemli bir partiyle açılışını yaptı.
Sanat, cemiyet ve spor dünyasından bir çok ünlü ismin geceye
gösterdikleri yoğun ilgi ile Limon Köyiçi Etiler şimdiden şehrin
nabzını tutacağının sinyallerini verdi.
 

Mr. Jade, Kayseri'de restoran açıyor

Mr. Jade, Kayseri’de
restoran açıyor


Müzik çalışmalarının yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle adından söz ettiren Mr. Jade, şimdi de restoran açmaya hazırlanıyor. Ünlü sanatçının tüm detaylarıyla bizzat ilgilendiği mekan, Kayseri’de hizmete girecek.

İtalyan şef Giovanni Terracciano ile İtalya’ya uzanan lezzet serüveni

talyan Mutfağı Haftası başlıyor! İtalyan şef Giovanni Terracciano ile İtalya’ya uzanan lezzet serüveni Mövenpick Hotel Izmir’de!

İtalyan konsololuğunun düzenlediği “Dünyada İtalyan Mutfağı Haftası” kapsamında, İtalyan yemek kültürü İzmirliler ile buluşacak. İtalyan yemeklerini seven, tatmak isteyen ya da öğrenmek isteyenler için 18-24 Kasım’da İtalyan yemekleri menüsü ve atölyesi Mövenpick Hotel Izmir’de.

EV TURŞUSU KURMANIN İPUÇLARI

Kış sofralarının vazgeçilmezi olan turşu, bilhassa sonbahar ve kış aylarında bağışıklığı güçlendiriyor ve probiyotik özelliğiyle öne çıkıyor. Evde yapılan doğal turşu fermente özelliği sayesinde metabolizmayı da kuvvetlendiriyor.

Hatay ve Mardin mutfağının lezzetlerini “Yıldızlı Tarifler” kitabında bir araya getiren yazar Yıldız Öz Samaha, yavaş yavaş mutfaklardaki yerini almaya başlayan biber turşusunun püf noktalarını paylaşıyor

Biber Turşusu Tarifi 

Malzemeler:

3 litrelik cam kavanoz

1.5 ml su

Gurme abone ol:
marıtza

 

İSPANYA

Brandandmore