Ana içeriğe atla

 

BİLYONER.COM

 

ALL HAPPY DAYS’TE YILBAŞI HEYECANI

ALL HAPPY DAYS’TE YILBAŞI HEYECANI

 

“ÖNCÜ, TAKİP EDİLEN VE TREND BELİRLEYEN BİR MARKAYIZ.”

 

Provence dekorasyon tarzının Türkiye’deki öncüsü olan All Happy Days, tasarımcı Petek Güven tarafından 2004 yılında kuruldu. Türkiye ve dünyanın birçok ülkesindeki “iddialı iç mimari proje uygulamalarına” imza atan All Happy Days, benzersiz yılbaşı koleksiyonu ile Nişantaşı’ndaki mağazasında atlıkarıncalar, kar küreleri, dönmedolaplar, rengarenk cam toplar, melekler, periler, el yapımı süsler ile dekorasyon tutkunlarına yeni yıl heyecanını romantizmi ve sıcaklığını yaşatıyor.

Petek Güven

Petek Hanım sizleri yakından tanıyabilir miyiz?  All Happy Days markası nasıl doğdu, hikayesini sizden dinleyebilir miyiz?

Şişli Terakki Lisesi ve Devlet Konservatuarı Piyano Bölümü sonrasında, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversite sonrası, kısa bir süre finans sektöründe görev yaptım. Sonraki iş hayatımda kendimi daha yakın hissettiğim yaratıcı endüstrilere yöneldim. Bu sürede tanınmış uluslararası marka ve kurumların event dekorasyonlarını yapmaya başladım. Bu işi o kadar sevdim ki, ikinci kariyer olarak eğitimini de almaya karar verdim. Tasarım ve iç mekan dekorasyon eğitimi sonrası “bir yaşam tarzı markası” olarak tanımladığım kendi markam All Happy Days’i kurdum. Aslında All Happy Days markası bir anda ortaya çıkmadı, yıllar içinde aldığım eğitimin, edindiğim bilginin, birikim ve yaşanmışlığın farklı bir şekilde dışa vurumu oldu. Hepimizin hayatında aradığı, sıcak, samimi, romantik, naif bir yaşam tarzını dekorasyonla yakalamak istedim. Hem kendimizi hem de insanları mutlu edecek bir konseptin temsilcisi olarak da markamızı All Happy Days olarak seçtik. 

All Happy Days’in heyecanla beklenen yılbaşı koleksiyonunuzda neler yer alıyor?

All Happy Days olarak her zaman yenilikçi ve öncü olmaya önem veriyoruz. Yılbaşı dönemi bizim en sevdiğimiz, en keyif aldığımız ve mağazamızı masal dünyasına çevirdiğimiz bir süreç. Koleksiyonu hazırlarken hiçbir yerde benzerini bulamayacağınız birbirinden şık ürünleri bir araya getirmeye, evinize yılbaşı ruhunu zarif ve ışıltılı detaylarla yansıtmaya, içinizdeki çocuk ruhunuza masal dünyasından altıkarıncalar, kar küreleri, dönme dolaplar, müzik kutuları, melek objelerle dokunmaya kısacası yeni yılı büyük bir coşkuyla karşılamanıza eşlik ediyoruz. Türk ve yabancı müşterilerimiz bu süreci heyecanla takip ediyor. Koleksiyonumuzun satışa açıldığı hafta Nişantaşı mağazamız büyük bir talep yaşıyor ve koleksiyon kısa sürede tükeniyor.

Hedef kitleniz kimler ve hangi hizmetleri sunuyorsunuz?

İster küçük bir obje ile hayatına mutluluk katmak isteyen, isterse tüm yaşam alanlarını yeniden tasarlamak isteyen herkese hitap ediyoruz. Perakende satışlar, kurumsal satışlar ve iç mimari projelendirme hizmeti olarak 3 farklı kanaldan hizmet sunuyoruz. İç mimari proje servisimiz bizim çok önemsediğimiz ve öncelik verdiğimiz bir hizmet kanalımız. Bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında pek çok ev, ofis, butik otel, kafe ve restoranlarda All Happy Days’in çizgilerini yansıtan yaşam alanları yarattık.

All Happy Days’in en belirgin özellikleri neler?

All Happy Days’in en belirgin özelliği, provence tarzının Türkiye’de ilk temsilcisi ve öncüsü olmasıdır. İlk yıllarda ev aksesuarları ile başlayan koleksiyonumuza zaman içinde mobilya, perde ve aydınlatma ürünlerini de ekledik. Türkiye’de sahiplendiğimiz provence tarzına, yine zaman içinde country, endüstriyel, barok, art deco gibi farklı tarzları da ekleyerek koleksiyonumuzu daha da genişlettik ve büyüttük. Bugün koleksiyonumuzda farklı dekorasyon tarzlarında yüzlerce çeşit ürün olsa da, All Happy Days adı ile bütünleşmiş bazı ürünlerimiz her zaman yerini koruyor.  Pastel tonlarda klasikleşen Fransız keteni üzerine dantel işlemeli provence stili perdeler, ahşap ve ferforje kombinli kornişler, cibinlikler, avizeler, aplikler, abajurlar, eskitme ve patineli yatak başları, komidin, dresuar ve masalar, el yapımı hazeran koltuklar, iskemleler, aynalar ve bu grupları tamamlayacak yüzlerce dekorasyon objesi koleksiyonumuzda her zaman yerini koruyan ve talep gören parçalar.

All Happy Days

Markanızı nasıl konumlandırıyorsunuz? Sizi diğer markalardan ayıran özellikler neler?

All Happy Days’i öncü, takip edilen ve trend belirleyen bir marka olarak konumlandırıyoruz. 15 yıl gibi çok kısa bir zaman içinde birçok mimar ve firmaya ilham vererek, sektörde ilkleri gerçekleştirdik. Dekorasyonda klasik mobilya mağazalarının dışında farklı bir kanal oluşturduk. Birçok müşterimiz bizden aldığı ilham ile butik dekorasyon mağazaları açtı. Yani eski müşterilerimiz, rakiplerimiz oldu. Hepsini de çok başarılı buluyorum. Dekorasyona farklı bir mağazacılık anlayışı getirdik. Diğer markalardan bizi ayıran en net özelliğimiz ise sürekli kendimizi yenilememiz ve değişime açık olmamız. Zaman içinde değiştik, yenilendik, büyüdük ama bundan 15 yıl önce kuruluşumuzdaki felsefemizden hiç ödün vermedik. 

Tasarım çizginizden bahseder misiniz? 

Koleksiyonumuzda sunduğumuz her dekorasyon tarzının farklı bir tasarım çizgisi var. Bu farklı tasarım çizgisinde ortak olan tek nokta; doğallık. Hangi tarz olursa olsun tüm mobilyalarımızı masif ağaç üzerine usta işi el yapımı ile zarif oymalar ve el boyaması patinelerden oluşturuyoruz. Yine kullandığımız kumaşları, yüzde yüz doğal Fransız keteni, ipek ve kadife kumaşlardan seçiyoruz. Ağaç ve kumaşta gösterdiğimiz özeni yine bize özgü renk yelpazemiz ile zenginleştiriyoruz. Ham ağaç tonları ile beyazın çeşit çeşit tonlarından, bebek mavilerine, Fransız yeşillerinden taş tonlarına kadar 60‘tan fazla patine rengimiz ile farklılık yaratıyoruz.

Ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken noktalar neler?

Dekorasyonda uyulması gereken kuralar, noktalar vs. gibi kalıpları kesinlikle red ediyorum. Bence esas olan dekorasyonun ev sahibinin ruhunu yansıtması, ev sahiplerini mutlu kılması ve şıklığın yanı sıra, işlevsel olması. Ortak alanlar ve özel alanların tüm aile üyelerinin alışkanlık, beklenti, ilgi alanı ve ihtiyaçlarına cevap vermesi çok önemli. O nedenle dekorasyonunu yapacağımız ev sahibi aileyi, projelendirme öncesinde mutlaka yakından tanıyoruz. Meslekleri, karakterleri, özel ilgi alanları, hobileri ve burçları bize o evin dekorasyonunda kullanacağımız tarz ve çizgilerin ipuçlarını veriyor. 

Yurt dışında hangi ülkelerde faaliyet gösteriyorsunuz? Faaliyetlerinizden bahsedebilir misiniz?

Yurt dışında, iç mimari proje ve satış noktası olarak iki farklı faaliyet alanımız var. Hollanda, Belçika, Fransa, Rusya, Azerbaycan, Suudi Arabistan, Katar ve Kuveyt’te kurumsal satış yaptığımız müşterilerimiz var. Oradaki saygın dekorasyon mağazalarında satış noktası olarak, koleksiyonumuzu sergiliyoruz. Güzel de geri dönüşler alıyoruz. İç mimari projelendirmede ise, ağırlıklı olarak Suudi Arabistan ve Katar’da ev dekorasyonu, Yunan Adaları’nda ise çok sayıda butik otel dekorasyonu gerçekleştiriyoruz.

Türkiye ve yurt dışındaki üretim ağınızdan bahseder misiniz?

Koleksiyonumuzu yurt içi ve yurt dışındaki üretim tesislerinde hayata geçiriyoruz. Yani hem ithalat hem de üretim yapıyoruz. Belçika ve Hollanda’da çalıştığımız butik üreticilerin yanı sıra son bir yıldır Türkiye’de yaptığımız yatırım ile bir mobilya üretim tesisi kurduk. Aynı şekilde perde koleksiyonumuz da Paris ve İstanbul’daki atölyelerimizde oluşturuluyor.

All Happy DaysS

Yurt içinde gerçekleştirdiğiniz projelerden bahsedebilir misiniz?

Perakende satışlarımız dışında, yurt içinde bugüne değin 100’ü aşkın evin iç mimari projelendirme hizmetini hayata geçirdik. Yalısından rezidans dairesine, köşkünden apartman dairesine kadar farklı ebatlarda birçok yaşam alanını her şeyiyle bir All Happy Days evi olarak dekore ettik.

 

Hedefleriniz neler, yeni projeleriniz var mı?

Farklı alanlarda farklı hedeflerimiz var. Perakende alanında Avrupa ve Ortadoğu’dan 2 farklı ülkede “kendi markamız altında” 2 yeni mağaza açma hazırlığındayız. 2020’nin ilk yarısında iki mağazamızın da kapılarını açmış olacağız. Türkiye’de ise Nişantaşı ve Addres İstanbul olmak üzere 2 noktada yolumuza devam ediyoruz. E-ticaret mağazamız da çok yakında açılıyor. İç mimari projelendirme alanında ise hizmetlerimizi BPM LOOK ismi altında “deneyimli iç mimarlardan oluşan” kadrosu ile yeni bir mimarlık ve tasarım firması çatısı altında sürdüreceğiz. Ürün yelpazemizde yeniliklerimiz olacak. Provence stilinin öncüsü olan All Happy Days markamızın yanına, luxury dekorasyon stilini yansıtan yeni markamız Leopold Home ve yerli ve yabancı kumaş üreticilerinin seçkin ürünlerinden oluşan özel koleksiyonu ile Maison Fabric markalarımızı ekliyoruz. 2020 bizim için yeni koleksiyonumuz, yeni markalarımız, yeni satış noktalarımız ile yeniliklerin yılı olacak.

 

Paylaş :

marıtza

 

İSPANYA

Brandandmore