Ana içeriğe atla

 

BİLYONER.COM

 

ELİTE'LERDE TRENDLER

Elite'lerde Trendler 

"Dün zekiydim, dünyayı değiştirmek isterdim. Ama bugün akıllıyım, kendimi değiştiriyorum."
Hz.Mevlana

Elite isimler sömestr ve sevgililer gününü önceki senelere göre daha sakin bir şekilde geçirdiler. Her zaman kayak tatili için Courchevel’i  tercih eden Elitler bu sömestr trend Uludağ, Kartalkaya, Erciyes ve Palandöken oldu. Çünkü pistlerdeki kar kalınlığı oldukça iyiydi ve İstanbul’a yakın olmaları tercih sebebiydi. Artık Elitehayatın Elite isimlerinde değişmeyen en büyük trend kesinlikle ev davetlerinde buluşmak. Büyük davet vermek yerine 10,15 kişilik yemeklerde bir araya geliyorlar.  Özellikle duayen işadamı Rahmi Koç ev davetlerine katılmayı daha çok tercih ediyor. Belma Simavi’nin akciğer rahatsızlığı sebebiyle daha çok Polenezköy’de verdiği yemek davetini bu sefer Gümüşsuyu Saray arkasındaki evinde verdi. Yemekte Rahmi Koç, Eşref Cerrahoğlu, Tezcan-Mihrinur Yaramancı, Güler Yiğit, Yılmaz Uslu, Yüksel Behlil, Vural-Meral Gökçaylı, Aslan Nuri-Aygen Meseretçioğlu gibi cemiyetin önemli isimleri yer aldı. Güler Yiğit ise abisi Tiyatronun duayen ismi Haldun Dormen başta olmak üzere tiyatro arkadaşlarından oluşan 20 kişiyi evinde ağırladı.

Elitlerde başka önemli bir trend ise internet üzerinden online müzayedelere katılmak. Rekor satışlarıyla Türkiye’nin lider müzayede şirketi Antik A.Ş yaptığı çok online müzayede ile yine bu alanda öncü oldu. Artık çok önemli antika eserleri Elite isimler internet üzerinden güvenli bir şekilde satın alabiliyor. Zaten son yılların en çok kar getiren yatırımı antika eserler. 
Elitlerdeki bir başka trend ise Türkiye’deki kültür gezilerine katılmak. Özellikle tarih, tasavvuf ve mitoloji hocası ünlü rehber Ali Canip Olgunlu’nun Kars, Kapadokya, Konya, Karadeniz, Urfa, Antep, Halfeti gezilerine yer bulmak neredeyse imkansız. Elite isimler adeta birbirleriyle yarışıyor Türkiye’nin önemli kültürel bölgelerini gezmek için. Büyük davetler artık azalınca Elite isimler daha çok sosyal sorumluluk projeleri  ve dernek faliyetlerinde görünüyorlar. Başarım Sensin Derneği yararına ünlü yazar ve rehber Saffet Emre Tonguç ile tarihçi  Serda Büyükkoyuncu ile Belçika gezisi yapıyor. Çok özel 25 kişinin katıldığı geziyi Cruisebrands organize ediyor. Epos7 Derneği’de Mimar Sinan Üniversitesi hocalarıyla çok özel seramik sergisi hazırlıyor. İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde olacak sergi Nisan ayında.
Son olarak Elitlerin dilinde olan bir detayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Soyak İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Soyak uzun süredir Ayşe San ile beraber. Erkut Bey şimdiye kadar sevgilisini  kabul etmeyen annesi Bilge Soyak’ı sonunda ikna etmiş. Artık Ayşe San Bilge Soyak’ın Yeniköy’deki evine gidiyormuş. Hatta Bilge Hanım Ayşe San’ı evinde verdiği davetlerde yanından eksik etmiyormuş. Bakalım yakında bir düğün olacak mı? Hep beraber göreceğiz...


Mutlu ve sağlık dolu günler geçirmeniz dileğiyle...

Enerjiniz daim olsun...
Sevgiyle

Paylaş :

marıtza

 

İSPANYA

Brandandmore