Ana içeriğe atla

 

BİLYONER.COM

 

Erkeklerde burun estetiği nasıl olmalı?

Op. Dr. Bahadır Baykal, kadın hastalardan farklı olarak, erkek hastalarda burun kemiklerinin inceltilmemesi gerektiğini kaydeden , şu bilgileri verdi.

Kulak Burun ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bahadır Baykal, genel olarak burun estetiği ameliyatlarında, cerrahi tekniklerin kadın ve erkekler için aynı olmakla birlikte estetik amaç ve prensipte birbirlerinden farklılık göstermekte olduğunu belirtti.

ERKEKLERDE BURUN ESTETİĞİ İNCELİKLERİ

Erkeklerde burun sırtına yapılan oyukluğun oldukça kötü bir görüntüye neden olduğunu ifade eden Op. Dr. Baykal, "Erkek burunlarında, burun sırtı düzdür ve burun ucunun burun sırtı ile aynı düzeyde olması daha doğrudur. Hatta bazı hastalarda burun sırtında çok hafif bir kemer bırakılması daha doğal ve güzel bir sonuç ortaya çıkaracaktır. Kadınlarda burun ile üst dudak arasındaki ideal açı 100-105 derecedir. Erkeklerde ise bu açının 90-95 dereceyi geçmemesi gerekmektedir. Bu açının küçültülmesi ile kalkık bir burun yapısı oluşur ki erkek hasta için oldukça feminen bir görüntü oluşmasına sebep olur" diye konuştu.

EĞER BURUN ÇOK KÜÇÜLTÜLÜRSE...

Kadın hastalardan farklı olarak, erkek hastalarda burun kemiklerinin inceltilmemesi gerektiğini kaydeden Op. Dr. Bahadır Baykal, şu bilgileri verdi:

"Burun kemiklerinin birbirine çok yaklaştırılması sonucu ön görünüşte olması gerekenden fazla bir incelme oluşturulursa ortaya yine feminen bir sonuç çıkacaktır. Birçok erkek hastada, burnun fazla küçültülmemesi için, burnun bazı noktalarının kıkırdak greftleri ile büyütülmesi ve bazı noktalarının ise küçültülmesi ile oluşan, dengeleyici burun estetiği ameliyatları tercih edilir. Burun kıkırdaklarının eğri olması (septum deviasyonu) ve konka diye adlandırılan burun etinin geniş olmasına bağlı burun tıkanıklığı şikayeti pek çok erkek hastada mevcuttur. Uyku esnasında horlama şikayetinin en temel sebebi burun tıkanıklığı. Bu sebepledir ki burun tıkanıklığı ve horlama şikayeti olan hastalara, septum kıkırdağının düzleştirilirken aynı zamanda konkalarında küçültüldüğü bir ameliyat olması sebebiyle, burun estetiği ameliyatı önerilmektedir."

 

Paylaş :

marıtza

 

İSPANYA

Brandandmore