Ana içeriğe atla

 

BİLYONER.COM

 

GALATA’DAKİ ECOLE ST. PIERRE HOTEL’E MUHTEŞEM AÇILIŞ

Ecole St. Pierre Hotel, antik dönemden beri var olan, dünya tarihindeki önemli medeniyetlere ve hikayelere ev sahipliği yapmış Galata’da, tarihin içinden eşsiz bir deneyim sunmak için kapılarını özel açılış davetleri vererek açtı!

 

İş ve cemiyet dünyasının önde gelen isimlerinden Beste-Mustafa Yurttaş’ın kızı Begüm Güneş ev sahipliğinde yapılan davetlere iş, cemiyet, sanat ve spor dünyasından bir çok isim büyük ilgi gösterdi.

 

 

İstanbul’un kalbinde tüm tarihe tanıklık etmiş, şık atmosfer ve zarafet yaklaşımını misafirlerine sofistike bir konaklama deneyimi ile sunmaya hazır olan Ecole St. Pierre Hotel özel davetler ile açıldı!

 

İş ve cemiyet dünyasının saygın isimlerinden Beste-Mustafa Yurttaş’ın değerli kızı Begüm Güneş’in sahibi olduğu Ecole St. Pierre Hotel’in açılışları  19. yüzyılda bir Fransız okuluna da ev sahipliği yapmış yapıda, tarihin eşsiz atmosferinin tam ortasında yapıldı. İş, sanat, cemiyet ve spor dünyasından da Arzu Sabancı, Sadettin Saran, Ebru Sanver, Zafer-Akın Kozanoğlu, Fikret Orman, İbrahim Kutluay, İnci Aksoy, Çiğdem Eşrefizade, Yelda Tiftik, Funda Filibeli, Behzat Gerçeker, Feryal Gülman, Aynur Özderici, Nora-Talia Kalpakçıoğlu, Ebru-Ahmet Karaçam, Sirin Schade, Ayşegül Kodal, Ece Şirin, Dilek-Yakup  Avşar, Nesligül Aksoy ve Aslıgül Atasagun,  gibi isimler açılışlara büyük ilgi gösterdi.

 

Tarihi binanın içerisinde ve avlusunda, birbirinden iddialı İtalyan lezzetleri sunan Il Cortile restoranın özel açılışlara hazırladığı menüsü de konuklardan tam not aldı.

 

Misafirlerini büyülü bir yolculuğa çıkartacak Ecole St. Pierre Hotel şehrin kalbindeki konumuyla hem izole hem de sıradışı bir konaklama deneyimini misafirlerine vadediyor.

 

Ecole St. Pierre Hotel binası, tarihi Fransız okulu Colleges des Freres St. Pierre’e ev sahipliği yaptığı dönemin tüm anıları ve dokuları ile günümüze kadar taşıyor, 443 yılında Cenevizliler tarafından yapılan surların kalıntılarını da koruyarak neo-klasik ve neo-barok detayları ile büyüleyici bir atmosferde unutulmayacak bir hizmet sunuyor. Ecole St. Pierre Hotel misafirlerine yalnızca büyülü bir deneyim yaşatmakla kalmayıp modern bir bakış açısıyla geçmişi günümüzle buluşturuyor, lüks bir konaklama ve servis anlayışı ile hizmet veriyor. Butik lüks konseptiyle otel, 20-60 metrekare arasında, avlu manzaralı ve geniş teraslı süitler olarak değişiklik gösteren 17 odalık kapasitesiyle yaşam buluyor. Geniş, ferah ve Galata’nın tarihini buram buram hissettiren odalarda misafirlerin her türlü konforunu karşılamak için düşünülmüş ufak detaylar bulunuyor.

 

Birçok medeniyete tanıklık etmiş, İstanbul’un ve tarihin tam merkezinde bulunan Ecole St. Pierre Hotel, tarih ve kültür mozaiğini harmanlamasının yanı sıra sunduğu gastronomik deneyimleri ile Galata’ya eşi benzeri görülmemiş bir konaklama deneyimi getiriyor. Bulunduğu konum itibariyle, Ecole St. Pierre Hotel Galata’nın mistik, eksantrik, bohem ve sanat dolu ruhunu gerek teras süitinden görünen eşsiz Galata Kulesi manzarası ile gerek çevresinde yer alan sergiler ve kültürel aktiviteleri ile gerekse avlusunda bulunan İtalyan mutfağı Il Cortile İstanbul ile misafirlerine en iyi şekilde yansıtıyor.

 

Koridorlarında, avlusunda, odalarında gezindikçe kulaklara tarihten hikayeler fısıldayacak Ecole St. Pierre Hotel’de tarihi manzarası, lokasyonu, havası, kokusu ve yaşanmışlıklarıyla bir otelden çok daha fazlasını sunuyor. Misafirlerine tarihle aynı odayı paylaşırken, eşi benzeri görünmemiş misafirperverliği ve ince düşünülmüş detayları ile konaklama deneyimi yaşatacağının sözünü veren Ecole St. Pierre Hotel heyecanla tüm konuklarını bekliyor.

 

Ecole St. Pierre Hotel

Adres: Bereketzade Mah. Galata Kulesi Sk. No:14-20 Beyoğlu/İst.

Telefon 0212 244 26 74

Web adresi www.estphotel.com

Paylaş :

marıtza

 

İSPANYA

Brandandmore