Ana içeriğe atla

 

BİLYONER.COM

 

GÖRME ENGELLİLERE ''REHBER'' OLACAKLAR

Rehber Köpekler Derneği’nin görme engellilerin sosyal ve özgür bir hayata sahip olma hakkı ile ilgili toplumda farkındalığı yaygınlaştırmak amacıyla düzenlediği gecede iş, cemiyet, siyaset ve diplomasi çevrelerinden konuklar İstanbul Marriott Hotel Şişli bir araya geldi. 

 Dernek Başkanı Av.Nurdeniz Tuncer’ hem iki gözüm hem de en yakın arkadaşım dediği rehber köpek Kara ile ev sahipliği yaptığı etkinlik ile ilgili olarak; “Amacımız, Rehber Köpeklerle ilgili toplumda gelişmekte olan farkındalığı sürdürülebilir bir standart içinde kalıcı hale getirmektir. Geçtiğimiz günlerde Yönetim Kurulu Üyemiz Ali İlhan’ın katkılarıyla Türkiye’de ilk kez Rehber Köpekler standartlarını oluşturma çalışmaları nedeniyle Derneğimiz ödüle layık görüldü. Türk Standartlar Enstitüsü ve AB ortaklığındaki Standardizasyon Çalışmalarına Aktif Katılım Ödül Töreni’nde ‘Aktif Ayna Komite Ödülü’nü kazanmaktan mutluyuz.”dedi. 

Etkinliğin gerçekleşmesinde, katkısı olan Koç Holding Ceo’ su Levent Çakıroğlu Arçelik, Tarabya İngiliz Okulları (TBS) Mehmet Gültekin, Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası temsilcileri, Nestle  kişi ve kuruluşlara teşekkür plaketleri verildi. Ve sanatçılar Seyit Mehmet Buçukoğlu, Yusuf Tolga Ünker, Leman Özdiner, Arca Özyar eserleriyle destek verdi.

Rehber Köpek adayı minik yavruların konuklara tanıştırıldığı gecede, TBMM’ne sunulan Rehber Köpekler Kanun Tasarısının yasalaşması ve Türkiye'nin ilk Rehber Köpekler Okulu'nun açılması konusundaki hedeflerle ilgili bilgiler aktarıldı. Bu hedeflerin gerçekleşmesiyle daha fazla sayıda rehber köpek yetiştirilmesine ve ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak verilmesine katkı sağlanacak.

Paylaş :

marıtza

 

İSPANYA

Brandandmore