Ana içeriğe atla

 

BİLYONER.COM

 

TARİHİ GALATA'DAKİ NOLA RESTORAN'DA YENİ YILA MERHABA DEYİN...

Nola'da yılbaşı ayrıcalığını canlı müzik eşliğinde yaşamak için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Rezervasyon: 0 (212) 243 17 17 

Nola; tarih ve kültürün en zengin örneklerini bünyesinde barındıran metropol şehir İstanbul’da; yapımı yüzyıllar öncesine dayanan ve tarihin en önemli sahnelerine tanıklık etmiş bir sur duvarını sırtına almış bir mekandır. Nola’nın arka cephesini boydan boya saran bu duvar, yaklaşık 1200 yıllık bir geçmişten kalan dev surlara ait tarihsel değeri olan bir parçadır.Ceneviz kolonilerinin uzun yıllar boyunca burayı kendilerine yaşam alanı seçmeleri, İstanbul’un fethine dek devam etti. Ancak Fatih Sultan Mehmet’in 1453 yılında İstanbul’u fethinin ardından surların kaderi değişti. Fatih Sultan Mehmet, Cenevizlilere derhal surları yıkmalarını emretti. Çünkü sular içine dahil olan yerler İstanbul sınırlarına aitti ve tek bir kişi ya da koloninin sahiplenmesi mümkün değildi. Fatih Sultan Mehmet’in talimatı ile, Galata Kulesini sahil şeridine doğru kuşatan bu dev surlar yıkıldı. Bugün Nola’yı sırtlayan arka duvar, yıkılan dev surlar arasında yaklaşık 1200 yıldır ayakta kalmayı başaran bir parçadır.

Bugün ise aslına sadık kalınarak çok özel bir mimari çalışmayla restore edilen bölge, yeniden şehre kazandırıldı. Yaklaşık 1200 yıllık müthiş bir tarihsel ve kültürel miras; Avrupa ve Asya’yı birbirine bağlayan İstanbul’un içinde barındığı binlerce tarihi değer arasındaki yerini aldı. Çağlar boyunca farklı uygarlık ve kültürlere ev sahipliği yapmış, yüzyıllar boyu çeşitli din, dil ve ırktan insanların bir arada yaşadığı İstanbul, bugün gelişmiş bir metropol olmuş ve dünya başkentleri arasındaki yerini almıştır.

Nola; İstanbul’un eşsiz tarihi dokusunu, Ege Mutfağının en seçkin meze örnekleri ile birleştirmiş ve değerli misafirlerine tarihsel ve kültürel dokuyu zengin bir gusto ile birleştirmeyi hedeflemiştir.

NOLA RESTORAN 2020 YILBAŞI MENÜSÜ

Amuse-bouche

Kırmızı pancar-Füme tavuk-Zeytin tapenade

Somon üçleme
Marine, Füme, Tartar

Bilini, ‘French cream’, vasabi, yeşil elma jeli, roka püresi, fındık turp, zeytin tuzu

****

Ördek ve kuşkonmazlı Risotto
Ördek konfit, parmesan kraker

****
Limon sorbe
****

Marine edilmiş ızgara dana bonfile

Tatlı patates püresi eşiğinde, tane hardal, sebzeler ve ‘demi glace’ sos ile

****
Balkabaklı San Sebastian Cheesecake

Pamuk şekeri ile

Kişi başı menü fiyatı: 540 TL (Yemek süresince Limitsiz Yerli içecekler dâhil) *
*Restoran seçimi Kavaklıdere şarap veya Beylerbeyi göbek rakı,

*Canlı orkestra müzik,
*DJ parti,

*Gece bahçede barbekü sucuk-köfte parti
Fiyatlarımıza KDV dâhildir. Servis ücreti hariçtir.

Rezervasyon: 0 (212) 243 17 17 

 

Paylaş :

marıtza

 

İSPANYA

Brandandmore