Ana içeriğe atla

 

BİLYONER.COM

 

Ünlü Hekimler A Vitamini Hakkında Konuştu..

Estetik Alanının Önemli Hekimleri A Vitaminini Konuştu...

Türkiye’nin konusunda uzman Dermatolog, Plastik Cerrah ve Medikal Estetik Hekimleri A Vitamininin cilt üzerindeki etkisini konuşmak üzere bir araya geldiler. İstanbul Anadolu yakasının en prestijli etkinlik alanlarından biri olan Saltat Klinik Us’lu İnsan Etkinlik Atölyesi’nde gerçekleştirilen davete önemli hekimler katıldı.

Türkiye’de ve dünyada yaptığı önemli rekonstrüktif cerrahi ameliyatlarla adını duyuran Prof. Dr. Mehmet Mutaf, A vitamini bazlı Environ ürünlerini kliniğinde tercih eden ve hastalarına önerip sonuçlarını gözlemleyen bir hekim olarak tecrübelerini diğer hekimlerle paylaştı. Konuşmasında ‘’ Anti-aging tedavi ve uygulamalarda hedef or ganı cilt olarak düşünürsek A vitamini kaçınılmaz olarak etkili. Environ’da yıllara varan bilimsel çalışmalarla doz ayarlaması cilt için en efektif olacak şekilde planlamış’’ diyerek neden Environ’u tercih ettiğini anlattı.

Dermatolojinin ve anti-aging uygulamaların önemli isimlerinden olan Dr. Ayşegül Saltat da evsahibi olarak yaptığı selamlama konuşmasında A Vitaminin ciltteki etkilerine değindi.  ‘’Yıllardır cilt tedavilerinde retinoik asit kullandık. Ciltte soyucu etkisi çok yüksekti. Retinil palmitat, retinoikaside göre %20 oranında daha az soyucu etkiye sahip. Böylece daha iyi tolere ediliyor. Environ’un içinde bulunan topikal A Vitamini formunun Retinil Palmitat olması ona kullanım kolaylığı sağlıyor. Ciltte kolayca depolanan Retinil Palmitat, cilt içinde kimyasal reaksiyonlara girerek retinoik aside dönüşüyor. Dolayısıyla anti-aging etkinliği de, kollajenüzerindeki etkilerini de, leke üzerindeki etkilerini de nüfus ettiği bölgede gerçekleştiriyor.”

Davet katılan  diğer hekimler de Environ ürünleri ile ilgili deneyimlerini paylaştılar. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda bilimsel fikir alışverişinde bulundular.

Davete katılan hekimler arasında; Prof. Dr. Mehmet Mutaf ve Dr. Ayşegül Saltat, Medikal Estetik Hekimlerinden Dr. Mustafa Karataş, Dr. Pınar Yozgatlı Karagülle ve Dr. Ahmet Atalık, Plastik Cerrah Dr. Leyla Arvas, Dermatolog Dr. Neslihan Dolar, Dr. Öykü Maraşoğlu, Dr. Makbule Dündar, Dr. Özlem Karadağ Köse, Dr. Sevinç Erinç, Dr. Feza Nur Erdoğdu, Dr. Nurcan Taşkara, Dr. Dilek Başaran ve Dr. Ayşegül Çoruhlu vardı.

Dünyanın 70 ülkesinde 25 yıldır prestijli noktalarda satılan Environ ürünlerini Türkiye pazarına kazandıran MTMED Kozmetik Kurucularından Hatice Yılmaz ve Melodi Karabağ Aslan ise katılımcı hekimlere çok teşekkür ederek, Environ’unTürkiye’de de dünyada olduğu gibi önemli hekimlerin muayenehanelerinde yer almasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Paylaş :

marıtza

 

İSPANYA

Brandandmore