Ana içeriğe atla
BİLYONER.COM

 

BİR DAĞDA MUCİZE YARATAN RESSAM

Öyle bir yer düşünün ki; karlı dağların eteklerinde, irili ufaklı tepelerin arasında bozkıra yayılmış mimari harikası bir yapı. Anadolu’nun uzak bir köyünde, büyüleyici tabiatın içerisindeki konumuyla tıpkı bir Land Art örneği gibi ayakta duran bu şaheser, 2010 yılında Bayburt’un Bayraktar Köyü’nde kurulmuş olan Baksı Müzesi. Sanatseverlerin ismini duyduğu ancak gidip görmeden ne büyük bir kazanım olduğunu tarif etmenin imkânsız olduğu müze, Bayburt doğumlu sanatçı ve akademisyen Prof. Dr. Hüsamettin Koçan ile eşi Oya Hanım’ın bireysel çabalarıyla canlanmış.

Duygusal mı yoksa fiziksel mi acıkanlardansınız?

Stresli hissettiğinizde daha mı çok yersiniz?

Aç değilken ya da doymuş olmanıza rağmen sık sık atıştırır mısınız?

Kendinizi daha iyi hissetmek için mi yemek yersiniz (üzgün, kızgın, sıkıldığınızda, endişeli olduğunuzda kendinizi sakinleştirip rahatlatmak için)?

Kendinizi yiyeceklerle ödüllendirir misiniz?

Mide kapasitenizi dolduruncaya kadar yer misiniz?

Yiyecekler kendinizi güvende hissettirir mi?

Sık sık kendinizi yemek konusunda kontrolsüz ya da denetimsiz hisseder misiniz?

IQ sizi okuldan, EQ ise hayattan mezun eder

Yaşamda mutluluk ve başarı söz konusu olduğunda, duygusal zekâ (EQ), entelektüel zekâ (IQ)  kadar önemlidir. Duygusal zekâ, daha güçlü ilişkiler kurmanıza, okulda başarılı olmanıza, kariyer ve kişisel hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olur. Duygusal zekânızı oluşturmak, duygularınıza bağlanmanıza, stresi yönetmenize, niyeti harekete geçirmenize ve sizin için önemli olan konularla ilgili bilinçli kararlar vermenize yardımcı olabilir.

Duygusal zekâ diğer bir deyişle EQ nedir?

Yazılar abone ol:
marıtza

 

İSPANYA

Brandandmore