Ana içeriğe atla

 

BİLYONER.COM

 

EV TURŞUSU KURMANIN İPUÇLARI

Kış sofralarının vazgeçilmezi olan turşu, bilhassa sonbahar ve kış aylarında bağışıklığı güçlendiriyor ve probiyotik özelliğiyle öne çıkıyor. Evde yapılan doğal turşu fermente özelliği sayesinde metabolizmayı da kuvvetlendiriyor.

Hatay ve Mardin mutfağının lezzetlerini “Yıldızlı Tarifler” kitabında bir araya getiren yazar Yıldız Öz Samaha, yavaş yavaş mutfaklardaki yerini almaya başlayan biber turşusunun püf noktalarını paylaşıyor

Biber Turşusu Tarifi 

Malzemeler:

3 litrelik cam kavanoz

1.5 ml su

Babalar Günü Keyfini Ziya Şark Sofrasında Çıkarın

Ramazan ayı boyunca nostaljik konsepti  zengin menülere sahip iftar sofraları ile misafirlerini ağırlayan Ziya Şark Sofrası Sirkeci ve Fatih Şubesi, Babalar Günü’nde eşsiz menüsüyle sizleri bekliyor.

 

Çeyrek  asırdan fazla süredir kebaplarının lezzetiyle kulaktan kulağa geçerek ününe ün katan Ziya Şark Sofrası, Babalar Günü’ne özel konsepti ile yine fark yaratacak sofralara imza atacak.

BEREKETLİ İFTARLAR SWISSÔTEL BÜYÜK EFES’TE

Birlikteliğin ve bereketin ayı Ramazan’da, Swissôtel Büyük Efes’te tüm sofralar  geleneksel Türk Mutfağı’ndan özel lezzetler ile süslenecek.

Swissôtel Büyük Efes’in ana restoranı Café Swiss, Ramazan ayı boyunca  misafirlerini her yıl olduğu gibi yine açık büfe iftarlarla karşılayacak. Zengin iftariyeliklerin yanında şerbetlerin ve Türk Mutfağı’nın gelenekselleşen tatlarının yer aldığı açık büfe, canlı müzik tınılarıyla daha da renklenecek. Hem göze hem kulağa hitap edecek, ziyafet tadında iftarlarlar 119 TL’ye Café Swiss’te yine dopdolu sunuluyor!

Gurme abone ol:
marıtza

 

İSPANYA

Brandandmore